Sayın Kaymakamımız Cemal ŞAHİN, Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı "Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir gündür."
 
        "Engellilik sadece engellileri ve onların ailelerini ilgilendiren bir sağlık problemi değil, toplumsal yönüyle tüm insanlığı ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Tüm sağlıklı insanların birer engelli adayı olduklarını unutmamaları gerekir. Bu nedenle, eğitim hayatında, çalışma hayatında ve toplum içerisinde engellilerle ilgili her türlü kolaylığın sağlanması gerekmektedir. Son yıllarda devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların gayretleriyle engellilerin sorunlarının çözümü konusunda ilerleme sağlanmıştır.
 
        Engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin ortadan kalktığı güzel bir dünya kurabilme ümidiyle, engellilerimize ve ailelerine engelsiz bir dünya diliyorum" dedi.